Wczoraj w naszym Oddziale mieliśmy bardzo szczególny dzień – zakończenie projektu Niebiańska Kuchnia. Rozpoczęliśmy to wydarzenie Mszą świętą roratniom, a następnie przeszliśmy do Oratorium. Przed tym odbyło się spotkanie Kierownictwa naszego Oddziału z Zarządem Diecezjalnym Archidiecezji Wrocławskiej.

Już w Oratorium po zakończonej Mszy świętej podzieliliśmy się od razu na drużynę czerwonych i niebieskich. Zajęliśmy kuchnie i zaczęliśmy przygotowywać makarony z sosem dla naszych gości.

Rodzice mieli spotkanie z Zarządem Diecezjalnym – mogli na nim poznać strukturę KSM-u i jego cele. Następnie ksiądz Łukasz opowiedział rodzicom o swoim doświadczeniu z naszym Oddziałem i o tym jak to się zaczęło z Niebiańską Kuchnią. Następnie rodzice oglądnęli film będący krótką fotorelacją wszystkich spotkań projektu. Ksiądz Łukasz opowiedział też o projekcie i tym jak wyglądały poszczególne spotkania. Po tym wprowadzeniu był czas na integrację rodziców, którą poprowadził ksiądz diakon Piotr wraz z księdzem Andrzejem.

Punktem kulminacyjnym spotkania była degustacja dwóch dań przygotowanych przez czerwonych i niebieskich. Następnie Rodzice, Zarząd Diecezjalny i Księża mogli oddać trzy głosy w dowolny sposób na dania, jednocześnie nie wiedząc, które zostało przygotowane, przez którą drużynę. Przegrani mieli za zadanie pokroić tort, który został upieczony specjalnie na dzisiejszy wieczór przez pana Ryszarda Łuźniaka z cukierni Pączuś (za co serdecznie dziękujemy). A wygrani mogli cieszyć się zwycięstwem i zdobytymi cukierkami, które wcześniej stanowiły głosy.

Już pod sam koniec ksiądz Łukasz wraz z Zarządem wszystkim uczestnikom projektu Niebiańska Kuchnia wręczyli certyfikaty udziału w tym Laboratorium Wiary oraz drobne upominki. Spotkanie zakończyliśmy jak zawsze śpiewem Apelu Jasnogórskiego oraz błogosławieństwem i rozesłaniem.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu Niebiańska Kuchnia w naszym Oddziale – tym, którzy nas wspierali duchowo i materialnie – pamiętamy o Was w naszych modlitwa i podczas Mszy świętych wspólnotowych. Dziękujemy naszym kochanym Rodzicom i Zarządowi Diecezjalnemu, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie i byli z nami w tym ważnym dniu finału Niebiańskiej Kuchni.

SPOTKANIE KIEROWNICTWA NASZEGO ODDZIAŁU Z ZARZĄDEM DIECEZJALNYM:

MSZA ŚWIĘTA RORATNIA:

KOLACJA FINAŁOWA W ORATORIUM: